Nástěnná malba

Nástěnná malba je nejstarší výtvarnou technikou. Již v pravěkých jeskyních v Altamiře a Lascaux se před desítkami tisíc let proháněli po stěnách malovaní jeleni a bizoni. Techniky nástěnné malby jsou rozmanité, od běžné malby na suchý podklad, přes sgrafito, fresku až po mozaiku.

Hotel Koruna dnes nazvaný Almara

Počátkem devadesátých let byl zrenovován starý prachatický dům Hrádeček. Vznikl hotel s restaurací, jehož interiéry měly připomínat prachatickou historii. Tak vznikly na stropech podepřených mohutnými trámy malby představující významné městské cechy – cech postřihačů, řezníků, soukeníků a jiných důležitých řemesel.

Schwarzenberský kanál - muzeum

Muzeum schwarzenberského kanálu vzniklo ve staré usedlosti v blízkosti spodního portálu na Jeleních Vrších – Hirschberge. Usedlost patřívala rodu Schwarzenberků a v době stavby kanálu v ní měl architekt a stavitel vodního díla Josef Rosenauer svoji úřadovnu. Ve stodole starého stavení je umístěna expozice a na osmimetrové stěně freska vypráví příběh návštěvy zakladatele stavby knížete Jana Nepomuka I. ze Schwarzenbergu u nově vznikajícího kanálu. Freska je převzata ze staré rytiny, představuje knížete s jeho doprovodem i samotného architekta Rosenauera.